Svečiuose – Vytaras Radzevičius

Vakar mūsų mokykloje viešėjo žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius. Svečias susitiko su virėjo specialybės mokiniais, papasakojo apie keliones ir svarbiausią savo pomėgį – kulinariją. Šio nepaprastai jaukaus ir šilto susitikimo metu mokiniai galėjo ne tik pajusti kelionių skonį ar akies krašteliu pažvelgti į įvairias kultūras, bet  ir, vadovaujami svečio, išvirti puikią gruzinišką sriubą. Neįtikėtinos, įdomios  istorijos paskatino mokinius pažvelgti į pasaulį plačiau, dar kartą įsitikinti savo profesijos reikalingumu!

Stažuotė Islandijoje

Gruodžio pradžioje iš stažuotės Islandijoje grįžo du mūsų mokyklos auklėtiniai, būsimieji statybininkai Paulius Klusovskas ir Augustas Šilalė. Vaikinai išvyko pagal „Erasmus+“ 1 pagrindinio veiksmo profesinio mokymo mobilumo projekto Nr. 2019-1-LT01-KA102-060159 „Nauja patirtis – nauji įgūdžiai“ programą ir šioje ledo ir ugnikalnių saloje, skalaujamoje Atlanto, vaikinams teko išbūti du mėnesius. Praktikos metu mokiniai tobulino profesinius, kalbinius, socialinius įgūdžius, susipažino su Islandijos kultūra, tradicijomis, unikalia gamta.

Nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse „Virėjas 2019“

2019 m. lapkričio 27 d. Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre įvyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Virėjas 2019“, kurio tikslas – ugdyti mokinių profesinį meistriškumą ir kelti profesijos įvaizdį. Konkursui ruošėsi ir jame dalyvavo mūsų mokyklos antro kurso mokinė Virginija Vilčinskaitė, vadovaujama profesijos mokytojo Virginijaus Brakausko.

Mokinė turėjo pagaminti keturias karštojo patiekalo porcijas iš kiaulienos file, būtinai panaudojant pastarnoką ir žaliavas, esančias „juodojoje“ dėžėje, ir keturias deserto porcijas, būtinai panaudojant vaisius, kietąjį sūrį „Parmezanas“ ir „Dulcey“ šokoladą. Konkursas buvo puiki galimybė parodyti savo profesinio meistriškumo ir išradingumo lygį, kantrybę, atsakingumą, įgyti patirties.